Блекпул бе близо до сензацията, но Нотингам Форест си осигури място в следващия кръг на ФА Къп (ВИДЕО)

641 0

Третодивизионния английски Блекпул можеше да поднесе изненадата и елиминира тима от Висшата лига Нотингам Форест в реванша от третия кръг на ФА Къп. Все пак, елитният тим постигна успех с 3:2 след продължения и си осигури място в следващия кръг.

Нотингам Форест продължава напред във ФА Къп след успех над Блекпул

Развой на Блекпул - Форест

Още: Карим Бензема иска трансфер през януари, Висшата лига е опция за него

Тимът от Висшата лига поведе в 16-ата минута. След центриране от корнер Райън Йейтс свали към Андрю Омобамиделе, а той се разписа. В началото на вторaта част грешка на домакините в защита доведе до отлична възможност на Данило, който прати топката в мрежата на Блекпул за 2:0.

Третодивизионният състав се върна в срещата, когато в 61-ата минута топката стигна до Алби Морган. Той стреля от дистанция и прати неспасяем удар под напречната греда. Блекпул дори успя да стигне до равенството, след като в 79-ата минута точен бе Кайл Джоузеф. 22-годишният нападател получи висок пас в наказателното на Нотингам и успя с глава да отбележи.

Дълбоко в продълженията Карамоко Дембеле, който влезе от скамейката, пропусна невероятен шанс. Англичанинът остана очи в очи със стража на домакините, бутна си топката встрани, но след това от малък ъгъл не успя да вкара, тъй като пред удара му скочи защитник на Нотингам.

В 110-ата минута на мача Данило задържа добре и намери Райън Йейтс в наказателното, който пък пусна остро подаване близо до голлинията. Там до топката стигна Крис Ууд, който не сгреши и даде нова преднина на Нотингам, класирайки отбора напред.

Още: Любопитно: Как Гари Линекер "помогнал" на Кристиано Роналдо да избере завръщане в Юнайтед пред Сити