Без никакво напрежение и с гол-шедьовър: Ман Сити се разправи с Бристол (ВИДЕО)

3398 0

Манчестър Сити не изпита особени трудности като гост на втородивизионния Бристол Сити и с класическа победа от 3:0 продължава напред в надпреварата за ФА Къп.

"Гражданите" започнаха по най-добрия начин двубоя с попадение още в 7-ата минута на Фил Фоудън. Оттогава до следващото такова, "гражданите" сякаш проспаха голяма част от мача.

Те обаче така и не срещнаха сериозна офанзива от съперника, който наняколко пъти опита да атакува, но и веднъж не затрудни особено Стефан Ортега.

Фоудън добави още едно попадение към сметката си в 74-ата минута, а в 81-ата Кевин де Бройне реализира гол-шедьовър от много сериозна дистанция, за да подсигури победата на своя тим.

ГОООЛ! Манчестър Сити започна подобаващо мача. Малко, след като "гражданите" уцелиха греда, те поведоха в резултата. До попадението в 7-ата минута се стигна след страхотен пас по дължина пред погледа на О'лиъри на Марез към Фоудън, който от втора позиция не сгреши.

Video edited on Kapwing

20 минути след първия съдийски сигнал, инициативата бе почти изцяло в гостите. Възпитаниците на Пеп Гуардиола владееха топката в 67% от времето, но без да създават нови сериозни положения пред противниковата врата.

Именно такова дойде в 23-ата минута, когато след скоростна атака на Сити, Марез стреля от воле отдясно, но насочената към вратата топка бе изчистена току пред голлинията от противников играч.

5 минути преди края на първите 45 изглеждаше сякаш двата тима са се примирили с резултата. Бристол се затвори, чакайки удобна възможност за контраатака, докато Сити продължи с набезите, които останаха неособено успешни.

Вторите 45 минути двата отбора не започнаха убедително. Притежанието на топката остана все толова стряскящо в полза на гостите (71%), но в същото време домакините започнаха все по-лесно да спират атаките на съперника.

Напрежението от крехката преднина на "гражданите" започна да обхваща възпитаниците на Пеп Гуардиола. Това даде възможност на Бристол да започне да гледа по-смело към противниковата врата.

В 70-ата минута Бристол можеше да отговори подобаващо на Манчестър Сити. Груба грешка на Рубен Диаш даде шанс за центриране отдясно в наказателното поле. Там Сам Бел съумя да засече топката с глава, но тя профуча край страничния стълб.

ГОООЛ! Сити все пак удвои преднината си, а голмайстор отново бе Фил Фоудън. Значително му помогна Зак Вайнър, който заби така или иначе насочената към собствената му врата топка.

ГОООЛ! Де Бройне овенча много доброто си представяне и с попадение в 81-ата минута. Белгийският полузащитник напредна и далеч от границата на наказателното поле не остави особени шансове на О'лиъри със страхотен фалцов шут вдясно.

С това попадение приключи и интригата в срещата между Бристол Сити и Манчестър Сити. "Гражданите" продължават напред в надпреварата. Това правят и Брайтън след минимален успех с 1:0 над Стоук Сити, Фулъм след победа с 2:0 срещу Лийдс и Блекбърн с изненадваща успех над Лестър с 2:1.

Бристол Сити: Макс О'лиъри, Джордж Танер, Зак Вайнър, Томас Калас, Камерън Принг, Мати Джеймс, Джо Уилямс, Марк Сайкс, Алекс Скот, Наки Уелс, Сам Бел

Манчестър Сити: Стефан Ортега, Нейтън Аке, Рубен Диас, Мануел Аканджи, Калвин Филипс, Рико Люис, Фил Фоудън, Бернардо Силва, Кевин де Бройне, Риад Марез, Хулиан Алварес

Манчестър Сити далеч не е впрегнал всичките си мисли в двубоя срещу 13-ия във временното класиране в Чемпиъншип. Да, Хосеп Гуардиола неведнъж е заявявал, че всеки отбор, който ръководи, се бори докрай на абсолютно всички фронтове, но неведнъж през настоящата кампания у играчите на легендарния наставник личеше умора и липса на мотивация срещу по-непретенциозни съперници.

Именно това дава шанс на Бристол да спаси сезона си. "Червеношийките" са под средата в класирането на втория ешелон на футбола в Англия. Евентуален изненадващ успех над "гражданите" би бил от страхотно значение за крайната оценка от представянето на отбора през сезона.

В исторически план Бристол е много неудобен съперник на Сити. "Небесносините" имат 9 победи, 7 равенства и цели 10 поражения от този противник. Последната среща помежду им бе за Купата на Англия през 2018-а година, когато Манчестър Сити постигна 2 успехи с 2:1 и 3:2.