Арсенал започна новия сезон във Висшата лига с победа (ВИДЕО)

2233 0

Арсенал тръгна с победа през новия сезон във Висшата лига, след като победи като гост Нюкасъл. "Топчиите" надделяха с 1:0 с гол на Пиер-Емерик Обамеянг и се наредиха временно на шестото място в класирането. "Свраките" са на 15-а позиция.

През първата част Нюкасъл можеше да поведе в резултата в 21', но Шелви нацели гредата на Бернд Лено. В 30' пък Мартин Дубравка се отчете с решителна намеса при изстрел на Пиер-Емерик Обамеянг.

Резултатът бе открит в 58-ата минута, като този път габонският нападател на гостите не сгреши. Той бе изведен от Мейтланд-Найлс сам срещу вратаря и умело прати топката в мрежата му, донасяйки трите точки на своя тим. До края Нюкасъл не се отказа да търси поне точка в двубоя, но класата на съперника си каза думата и успехът остана за тях.