Арсенал стресна Лудогорец с шеста поредна победа в Англия

1254 0

Арсенал се изкачи втори в класирането във Висшата лига, след не толкова лека победа над опашкаря Суонзи. "Топчиите"записаха 3:2 у дома, преди домакинството на Лудогорец в Шампионска лига и събраха 19 точки, колкото и лидерът Манчестър Сити.

Това бе шеста поредна победа за отбора на Арсен Венгер в първенството. За нея допринесоха два гола на Тео Уолкът и един на Йозил. Халфът Гранит Джака обаче отнесе червен картон в срещата.

Уолкът даде аванс на домакините в 26-ата минута, а 7 минути по-късно отново порази вратат на "лебедите". Сигурдсон в 38-ата намали изоставането на своя отбор и така до почивката.

През второто полувреме Арсенал успя да дръпне с два гола, след като Месут Йозил бе точен в 57-ата минута, след асистенция на Алексис Санчес. Девет минути по-късно обаче Борха Бастон намали до 2:3.

В 70-ата минута главният рефер на срещата разгневи "Емирейтс", след като даде малко пресилен червен картон на Гранит Джака за фаул.

С успеха "артилеристите" се изкачиха от трета на втора позиция в класирането. Суонзи е 18-и със само 4 точки.