Арсенал се отдалечи сериозно от Топ 4 след пореден крах (ВИДЕО)

864 0

Отборът на Кристъл Палас тотална надигра своя лондонски съперник Арсенал с 3:0 на своя стадион Селхърст Парк пред малко повече от 25 000 зрители. Срещата бе двубой от 32-и кръг на Висшата лига.

Крилото на домакините Андрос Таунзенд даде преднина на "орлите" в 17-ата минута, а през втората част в рамките на пет минути се разписаха Йоан Кабай (63`) и Лука Миливоевич от дузпа (68`).

Арсенал се представи повече от безобразно и в двете фази на играта и заслужено претърпя това крушението на Селхърст Парк.

Загубата означава за Арсенал почти сигурно завършване на сезона извън топ 4, което ще означава, че тимът няма да се класира за Шампионската лига. Тъмните облаци около Арсен Венгер се сгъстяват все повече, а неговото бъдеще на Емирейтс е повече от несигурно.

Кристъл Палас пък се отдалечи от опасната зона и вече е на 16-то с 34 точки, на 6 от опасната зона. Лондончани дори имат и мач по-малко.

В следващия кръг Арсенал гостува на борещия се за оцеляване в елита Мидълзбро, а Палас посреща