Арсенал с трудна победа срещу един от последните

Снимка: Getty Images/Gulliver

783 0

Арсенал постигна трудна победа над борещия се за оцеляване Саутхемптън с 3:2 в среща от 33-ия кръг на Висшата лига. След третата си поредна победа за първенство Арсенал остава шести с 54 точки и две по-малко от Челси. Саутхемптън е опасната зона на 18-а позиция с 28 точки.

Изненадващо в 17' Шейн Лонг изведе „светците” напред в резултата , а Пиер-Емерик Обамеянг в 28' и Дани Уелбек 10 минути по-късно сътвориха пълен обрат още преди почивката.

През втората част гостите успяха да изравнят чрез Чарли Остин (73), но „Артилеристите” обаче стигнаха до трите точки след втория гол в мача на Дани Уелбек 9 минути преди края.  В последните секунди Мохамед Елнени от домакините и Джак Стивънс от гостите получиха директни червени картони.