Арсенал с нов провал на "Емиратс"

Снимка: Getty Images/Gulliver

1302 0

Арсенал претърпя поражение от Брайтън с 1:2 в среща от 15-и кръг на Висшата лига, играна на стадион "Емирейтс" през повече от 60 000 фенове.

Гостите поведоха с гол на Адам Уебстър в 36-ата минута, Арсенал изравни в 50-ата чрез Александър Лаказет, но Брайтън стигна до победен гол в 80-ата минута, когато точен бе Нийл Мопе.

С актив от 19 точки Арсенал е на 10-а позиция в таблицата, а Брайтън с 18 е на 13-а. Лондонският тим вече е в серия от 9 мача без победа (6 равенства и 3 поражения), а това е най-лош резултат за клуба в последните 42 години. За последно подобно нещо се е случило с Арсенал през сезон 1976/77. В следващия кръг "топчиите" гостуват на Уест Хям, а Брайтън посреща Уулвърхемптън.