Арсенал разби Фулъм, Обамеянг пак поведе сред голмайсторите

890 0

Отборът на Арсенал започна 2019 година с категорична победа. "Топчиите" спечелиха на "Емирейтс" с 4:1, като се наложиха над Фулъм.

В мач от 21-я кръг на Висшата лига играчите на Унай Емери не оставиха никакви съмнения в това кой ще спечели срещата. Победата отново доближи лондончани до Топ 4, като в момента изостават на два пункта от Челси, който е с мач по-малко. Арсенал има 41 точки, а Фулъм остава на 19-а позиция с 14 точки.

През първата част домакините доминираха, но стигнаха само до едно попадение. Гранит Джака бе оставен сам в наказателното поле при центриране и без проблем откри след 28 минути игра. Александре Лаказет удвои в 55', а Абубакар Камара намали 14' по-късно. Последваха обаче смени в състава на Емери и Арън Рамзи и Пиер-Емерик Обамеянг също бяха точни. Това бе 14-и гол за звездата на Арсенал, с което поведе в класацията за голмайстор на сезона.