Арсенал обрули и "черешките", продължи рекордната серия без загуба

1035 0

Отборът на Арсенал успя да измъкне победата срещу Борнемут като гост с 2:1 в мач от 13-я кръг на Висшата лига. С това "артилеристите" записаха 17-я си мач без поражение във всички турнири, а и се доближи само на една точка от топ 4.

Автогол на Джеферсън Лерма изведи "топчиите" напред в резултата в 30', но в края на първото полувреме Джошуа Кинг успя да изравни резултата, с което двата отбора се прибраха в съблекалните. След почивката обаче лондончани измъкнаха победата след гол на Пиер-Емерик Аубамеянг в средата на второто полувреме.

Арсенал прекъсна серията си от три равенства в шампионата и се доближи само на една точка от Челси, които са с актив от 28 точки. Борнемут от своя страна е в серия от три поредни загуби, но въпреки това остава на осмо място в подреждането с 20 точки.

Междувременно "Football Leaks" направи поредното сензационно разкритие, което е свързано с Мондиал 2018 и уличава двама играчи в употреба на допинг. Вижте повече подробности в този материал.