Арсенал не се напрегна, за да достигне четвъртфиналите за Купата

Снимка: Getty images/Gulliver

1018 0

Тимът на Арсен Венгер диктуваше темпото и пробваше от всевъзможни положения вратаря на гостите.

В 27-ата минута логичното се случи и Жиру изведе „артилеристите” напред. След многоходова комбинация френският нападател получи топката на границата на малкия пеналт и насочи коженото кълбо към опразнения десен ъгъл за 1:0.

2 минути по-късно след центриране от корнер Жиру бе непокрит на същата позиция и повтори изстрела, за да удвои аванса на домакините.

„Артилеристите” продължиха да владеят положението до края на полувремето, но нови голове не паднаха.

През второто полувреме футболистите на Арсен Венгер играха по-спокойно, което не им попречи да тормозят противниковата защита.

Вратарят на Мидълзбро на няколко пъти се намесваше решително, предотвратявайки сигурни попадения.

В последните секунди домакините позволиха на Мидълзбро няколко атаки, като в края на продължението Кики Мартинес, след удар с глава, нацели десният страничен стълб зад Счезни.

В крайна сметка тимът на Арсен Венгер спечели с 2:0 и продължи защитата на трофея си.

По-рано днес Брадфорд победи с 2:0 Съндърланд и също се класира за 1/4-финалите.