Арсенал направи нещо срещу Тотнъм, което не се беше случвало от 1988 година насам

1024 0

Отборите на Тотнъм и Арсенал изиграха поредното паметно дерби на Северен Лондон (ВИДЕО), което този път бе част от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Тимът на Микел Артета поведе с 3:0 през първото полувреме и мнозина привърженици смятаха, че през второто ще станат свидетели на разгром!

Букайо Сака и Мартин Йодегор

"Шпорите" обаче върнаха две попадения и накараха феновете на "топчиите" да треперят в последните минути...

Е, в крайна сметка, Арсенал не допусна трети гол и така спечели много важни три точки, с които събра актив от точно 80 и вече има аванс от четири пункта пред втория Манчестър Сити. Важно е да се отбележи обаче, че "гражданите" са с два мача по-малко.

За първи път от 1988 г. насам

Популярната страница "OptaJoe" изчисли, че за първи път от месец септември 1988 година насам, тогава под ръководството на Джордж Греъм, "артилеристите" печелят две поредни шампионатни гостувания срещу Тотнъм:

• 15.01.2023 г. Тотнъм 0:2 Арсенал
  • 28.04.2024 г. Тотнъм 2:3 Арсенал

Преди тези две дербита, при последните си 17 визити срещу "шпорите", Арсенал беше записал само 2 победи (6 равенства и 9 загуби).

*Четете всички последни новини от английския футбол в SportLive.BG!