Арсенал ликува, Тотнъм тъгува: "Артилеристите" громят, докато "шпорите" се изложиха (ВИДЕО)

Снимка: GettyImages Колаж: Sportlive.bg

777 0

Арсенал направи на пух и прах Бърнли насред собствения му стадион в двубой от 25-ия кръг на Висшата лига. В същото време друг лондонски тим в лицето на Тотнъм претърпя крах у дома при домакинството си на Уувърхямптън.

"Артилеристите" постигнаха безапелационен успех с 5:0 над 141-годишния си опонент. Точни за "топчиите" бяха Мартин Йодегор (4'), Букайо Сака (41' д. и 47') и Леандро Тросар (66').

Междувременно "шпорите" загубиха с 1:2 от "вълците". Жоао Гомес откри резултата в 42-рата минута. Деян Кулушевски възстанови паритета в 46-ата, а отново Гомес направи 1:2 в 63-тата минута.

Арсенал разби като гост Бърнли с 5:0

Как са разви Бърнли - Арсенал?

Още в 4-ата минута Мартин Йодегор откри резултата в полза на Арсенал. Полузащитникът отправи хубав изстрел в долния ляв ъгъл от границата на наказателното поле, който се оплете в мрежата на Трафърд.

След попадението страстите сякаш стихнаха. "Червено-белите" все пак запазиха сериозното си превъзходство на терена, създавайки сериозен на брой положения пред противниковата врата.

В 39-ата минута Леандро Тросар бе съборен в наказателното поле на Бърнли, а главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Букайо Сака, който не сгреши.

Само 2 минути след края на първото полувреме Арсенал направи резултата класически. Отново Сака получи топката на много изгодна позиция. Той добре финтира противников бранител и с хубав и плътен удар с десния край се разписа за втори път.

В 66-ата минута "артилеристите" отново удариха. Този път Леандро Тросар попадна под светлините на прожекторите. Той се сдоби с отбита топка, насочвайки я право във вратата на Бърнли.

Крайното 0:5 оформи Кай Хаверц в 78-ата минута на двубоя. Германецът бе изведен на стрелкова позиция след изпълнение на корнер и не сгреши.

Как се разви Тотнъм - Уувърхямптън?

По далеч по-неприятен начин премина мачът за Тотнъм срещу Уувърхямптън. "Вълците" установиха траен контрол върху играта още в началните минути.

Положенията "летяха" едно след друго пред вратата на "шпорите". Само след 15 минути игра гостите на 5 пъти стигнаха до наказателното поле на съперника си, създавайки голова възможност.

Така логичното се случи 3 минути преди да изтекат редовните първи 45. Гомес засече с глава центриране от корнер на Сарабиа, пращайки топката в десния ъгъл за 0:1.

До края на първата част "белите" така и не съумяха да обърнат нещата в своя полза, а дори напротив - напрежението в тяхната половина продължи да е все така високо.

Въпреки това, домакините направиха мечтания старт след почивката. Само минута, след като играта бе подновена, Кулушевски отне топката на Доусън, за да я прати в мрежата на противника.

Това обаче не успя да стъписа Уувс, които отново обърнаха нещата в своя полза. В 63-тата минута "вълците" осъществиха много добра и скоростна контраатака. Гомес получи и още с първото докосване се разписа за втори път и крайното 1:2.