Арсенал излъга Уест Хям и е първият полуфиналист за Купата на Лигата

Снимка: Gulliver/GettyImages

1186 0

Арсенал се превърна в първия полуфиналист в турнира за Купата на лигата на Англия (Карабао Къп), след като "артилеристите" успяха да надделеят с минималното 1:0 срещу градския си съперник Уест Хям.

Само преди няколко дни "артилеристите" не успяха да стигнат до гол срещу същия съперник, но на "Емиратс" Дани Уелбек успя да раздели двата отбора.

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед се добра до топката в наказателното поле след несполучлива изява в защита на Уест Хям. Той успя да измъкне топката пред малкия пеналт и успя да вкара в 42'.

През второто полувреме "чуковете" имаха своите шансове да пратят мача в продължения - така, както го направиха Лестър, но футболистите на Арсен Венгер задържаха крехкия си аванс и се класираха напред в турнира.

Утре се играят останалите четвъртфинали, като Челси посреща Борнемут, а Бристол Сити е домакин на Манчечстър Юнайтед.