Арсенал издрапа победата в края срещу Кристъл Палас

Снимка: Facundo Arrizabalaga - Pool/Getty Images

1153 0

Арсенал победи като гост Кристъл Палас с 3:1 в мач от 37-мия кръг на английската Висша лига. Още в 5-ата минута Джефри Шуп извърши сериозно нарушение, но благодарение на намесaта на VAR не получи червен картон, а само жълт.

В 23-ата минута Палас беше близо до гол, но Бернд Лено направи феноментално спасяване. В 35-ата минута "артилеристите" откриха резултата чрез Никола Пепе, който засече центриране на Тиърни в наказателното поле.

В 38-ата минута Кристиан Бентеке извърши фал и можеше да получи червен картон, но се размина само с жълт. В 62-ата минута Андрос Таунзънд центрира към Бентеке, който с глава прати топката в мрежата за 1:1. Отново Бентеке и Уилфред Заха имаха добри възможности за гол. В самия край на срещата Мартинели покачи на 2:1 и отново Пепе оформи крайното 3:1.

Така Арсенал е на девето място кръг преди края с актив от 58 точки и е само на една от седмото място в таблицата. Кристъл Палас е на 12-та позиция и спокойно ще доиграе последния кръг.