Арсен Венгер ознаменува с победа 21-вата си годишнина начело на Арсенал

Снимка: Gulliver/GettyImages

1053 0

Отборът на Арсенал записа четвърта победа от началото на сезона, след като се наложи над новака Брайтън с 2:0 на "Емирейтс" в мач от 7-я кръг на Висшата лига.

Точно на тази дата, преди 21 години Арсен Венгер пое тима на "топчиите" и днес играчите му го зарадваха с победа по повод годишнината му. Статистиката показва, че за този период от време, той е победил 45 различни противници.

Точни за домакините бяха Начо Монреал и Алекс Айоби. Защитникът откри резултата след разбъркване в половината на Брайтън през първата част, а Айоби попадна в прегръдките на своя тим след прекрасно извеждащо подаване с пета на Алексис Санчес.

С тази победа Арсенал се изкачи до 5-та позиция с 13 точки, а новаците са 14-ти със 7 пункта.