Англия пречупи и Швейцария, Рууни влезе в историята

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1072 0

Англия записа осма поредна победа в квалификациите за Евро 2016. "Трите лъва" се наложиха над Швейцария с 2:0. Двубоят се запомни и с рекорда на Уейн Рууни, който стана вечният голмайстор на Англия, като подобри постижението на Боби Чарлтън.

Англия откри резултата в 67-та минута след гол на влезлия като резерва Хари Кейн. В 84-тата минута дойде и моментът на Рууни. Нападателят се разписа от дузпа след нарушение срщеу Рахийм Стърлинг.

Това бе мач №107 за капитана на Манчестър Юнайтед с националната фланелка. Той вече има 50 гола - с един повече от постижението на Боби Чарлтън.