Снимка: Getty Images/Gulliver

3959 0

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Пърт Глори с 2:0 в първия си мач от предсезонното турне в Австралия. На Оптус Стейдиъм в Пърт неофициален дебют за "червените дяволи" направиха новите попълнения Даниел Джеймс и Арън Уан Бисака.

Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер владееха топката през първото полувреме, но така и не успяха да стигнат до гол. Те обаче свършиха работата си след почивката, като в 60-та минута Маркъс Рашфърд се разписа с точен изстрел с левия крак по диагонал след грешка на защитата на домакините, а в 85-та минута нова грешка на австралийския тим даде шанс на Джеймс Гарнър да оформи крайното 2:0 с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Лошата новина за Юнайтед бе, че крайният бранител на тима Люк Шоу напусна терена принудително малко преди края заради проблем със сухожилие. В следващата си проверка "червените дяволи" ще се изправят срещу историческия си съперник Лийдс Юнайтед на 17 юли отново в Пърт.

Междувременно стана ясно, че Реал може да вземе Погба, когато продаде 3-ма ненужни (кои са те четете в тази статия).