Тотнъм разби Палас в дербито на Лондон (ВИДЕО)

2066 0

Финалистът в Шампионска лига Тотнъм записа разгромна победа над Кристъл Палас с 4:0 в дербито на Лондон от петия кръг на Висшата лига. "Шпорите" тотално надиграха своя съперник и затвориха мача още през първата част, когато паднаха и четирите гола в мача.

Още в 10-ата минута Хюн-мин Сон откри резултата, давайки спокойствие на домакините. Десет минути по-късно "белите" стигнаха до две бързи попадения - първо Патрик Ван Анхолт си отбеляза автогол, а впоследствие Сон вкара втория си гол в мача.

В края на първата част Ерик Ламела вкара и четвърто попадение в срещата. Този резултат от своя страна на практика отказа Палас да търсят каквото и да е през втората част, докато Тотнъм нямаше мотивация да натиска повече своя съперник и просто доигра мача.

Така "шпорите" записаха втора победа от началото на сезона и вече разполагат с актив от 8 точки, което им отрежда трето място в шампионата. За Кристъл Палас пък това бе второ поражение през този сезон, оставайки със седем пункта в класирането.