Страхотен обрат за Ливърпул над Суонси (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/Getty Images

840 0

Ливърпул продължава да впечатлява под ръководството на Юрген Клоп през този сезон и въпреки че не изигра особено силен двубой на гости на Суонси, успя да осъществи обрат от 0:1 до 2:1 през второто полувреме на "Либърти Стейдиъм".

"Лебедите" не можаха да измъкнат нищо от двубоя и не могат да спрат негативната тенденция - само една победа, и то над Питърбъро за ФА къп - в последните вече осем мача.

КЛОП ОБЯВИ КОГА ЩЕ СПРЕ С ТРЕНЬОРСТВОТО

Те все пак поведоха в 8-ата минута чрез Лерой Фер, но Роберто Фирмино с хубав изстрел с глава в 54-ата минута възстанови равенството, а в 84-ата именно той бе фаулиран в наказателното поле на домакините.

Джеймс Милнър застана зад бялата точка и хладнокръвно се разписа за четвърти път от дузпа през сезона, за да донесе 3-те точки на мърсисайдци.

Отборът на Клоп е временно втори с 16 пункта - 2 по-малко от лидера Манчестър Сити, който още не е изиграл срещата си от 7-ия кръг, а Тотнъм и Евертън са с по 14 точки.