Първият отменен гол с помощта на ВАР в Англия е факт (ВИДЕО)

2700 0

От този сезон една от най-важните промени в английската Висша лига е въвеждането на системата за видеоповторения ВАР. Тя влезе в сила още в първия кръг на първенството по време на мача между Уест Хям и Манчестър Сити.

Шампионите поведоха с 0:2 в началото на втората част, а само минута по-късно стигнаха и до трето попадение. Давид Силва елегантно изведе Рахийм Стърлинг в наказателното поле, а английският национал пусна към Габриел Жезус, който вкара топката във вратата на съперника за втори път в съботния следобед.

Последва обаче разглеждане на попадението, при което се видя, че, макар и с малко, Стърлинг е в положение на засада при подаването на капитана на "гражданите". Майк Дийн очаквано отмени попадението на гостите и играта продължи.

В мача за Къмюнити Шийлд между Манчестър Сити и Ливърпул пък мениджърът на шампионите Хосеп Гуардиола се превърна в първия с жълт картон в историята на първенството в Англия. Защо испанецът бе декориран може да откриете в този материал на SportLive.bg.