Пестелив Манчестър Юнайтед спечели безпроблемно гостуването на Борнемут (ВИДЕО)

1200 0

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Борнемут в отложен мач от Висшата лига с 2:0. По този начин играчите на Жозе Моуриньо събраха актив от 74 точки и вече имат 4 пред големия съперник Ливърпул.

В същото време "черешките" запазват 11-ата си позиция с 38 пункта.

"Червените дяволи" реализираха по едно попадение в двете полувремена. Крис Смолинг откри резултата в 28', когато Джеси Лингард бе изведен от дясно и центрира в наказателното поле, а там бранителят бе преди всички - 1:0.

През втората част на терена се появи Ромелу Лукаку и само 8' по-късно той вкара 27-я си гол за сезона. Асистенцията бе за Пол Погба, която е негова 10-а за сезона и по този показател той отстъпва само на Лерой Сане, Давид Силва и Кевин де Бройне. Лукаку пък подобри най-резултатния си сезон, след като през миналата кампания вкара 26 попадения с екипа на Евертън.