Напук на критиците: Стърлинг повтори "брадясал" рекорд на Алън Шиърър

Снимка: Guliver/GettyImages

1262 0

Английският нападател Рахим Стърлинг за пореден път показа, че се намира във феноменална форма. Крилото на "трите лъва" заби хеттрик късно снощи в първия квалификационен от Евро 2020 срещу Чехия при успеха с 5:0.

Стърлинг откри резултата в мача в 24-тата минута, а през второто полувреме добави още два гола на сметката си, с което оформи своя хеттрик. Оказа се, че тези три гола са по-специални, отколкото повечето фенове на Острова са очаквали.

Рахим Стърлинг се превърна в първия играч от 1999 година насам, който успява да вкара хеттрик на клубно и национално ниво в рамките на един месец. Това стана, след като по-рано през месеца англичанинът вкара три попадения и във вратата на Уотфорд, носейки победа на своя отбор с 3:1.

Последният играч, който постига това, е легендарният Алън Шиърър. Той успява да вкара хеттрик в рамките на един месец срещу отборите на Люксембург и Шефилд Уензди, а това се случва през миналия век.

Междувременно освободиха от затвора бивш играч на Манчестър Сити, лежал заради педофилия (подробности четете тук).