Моментът, в който Ван Дайк се разкрещя на Александър-Арнолд (ВИДЕО)

1863 0

Отборът на Ливърпул спечели трудно гостуването си на Брайтън във Висшата лига с минималното 1:0. "Червените" обаче добавиха нови три точки и отново увеличиха напрежението върху шампиона и преследвач Манчестър Сити, който преди изиграването на своята среща изостава със седем точки от първата позиция.

Победата за тима на Юрген Клоп не дойде лесно, като Мохамед Салах вкара в първите минути на втората част от дузпа, а до края на мача мърсисайдци не успяха да стигнат до втори гол, с който да решат изхода на срещата. В последните минути те дори трябваше да се защитават, като отново Върджил ван Дайк показа лидерските си качества в тима.

В последните минути холандецът опитваше сам да нареди защитната линия пред Алисон, но сякаш младият Трент Александър-Арнолд не се вслушваше в указанията. Това доведе до побесняването на централния защитник, който в продължение на над 20 секунди крещеше към крайния бранител на Ливърпул, за да му каже да се прибере в защита. Вижте: