Манчестър Юнайтед с четвърта победа през лятото, надделя и над Тотнъм

2675 0

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна четвърта победа от четири мача това лято, след като се наложи над Тотнъм с 2:1 в мач от предсезонния турнир "International Champions Cup", игран на "Хункоу Стейдиъм" в Шанхай.

През първото полувреме Антони Марсиал, който отново игра като централен нападател за "червените дяволи", откри резултата в 21-та минута с точен изстрел по диагонала от близко разстояние след много добър извеждащ пас на Андреас Перейра. До края на първата част "шпорите" владееха повече топката, но стигнаха само до едно чисто голово положение, когато Деле Али не успя да преодолее Давид де Хеа от добра позиция.

След почивката лондончани все пак изравниха в 65-та минута чрез Лукас Моура. Бразилското крило стреля от границата на наказателното поле и след рикошет топката излъга Серхио Ромеро за 1:1. Тимът на Оле Гунар Солскяр все пак стигна до успеха, благодарение на младока Ейнджъл Гомес, който се разписа от малък ъгъл след добър пробив отляво 10' преди края на срещата.

По този начин Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа в летните контроли и втора в Интернешънъл Чемпиънс Къп, докато за Тотнъм това бе първа загуба през лятото след успеха над Ювентус с 3:2 преди няколко дни.