Манчестър Сити се издъни срещу Норич и вече изостава от Ливърпул

Снимка: Getty Images/Gulliver

2463 0

Шампионът Манчестър Сити загуби с 3:2 от новака във Висшата лига - Норич. "Гражданите" вече изостават с 5 точки от Ливърпул, макар да са минали само 5 кръга от началото на сезона.

Още през първото полувреме "канарчетата" шокираха отбора на Хосеп Гуардиола и дръпнаха с 2:0. Още в 18' Кени Маклийн вкара с глава след прекрасно центриране за 1:0. Само 10 минути по-късно шокът бе пълен за "гражданите", след като Кантуел получи перфектен пас, който завърши с гол във вратата на Едерсон. Шампионът на Англия  успя да намали преди почивката, като Агуеро бе на точното място, отбелязвайки с глава за 2:1.

В 50' Норич нанесе и трети удар.Грешка на защитата подари шанс на дебнещия Теему Пуки, който запази спокойствие и вкара отблизо. "Гражданите" се хвърлиха в атака в следващите минути, но това даде резултат чак в края на двубоя. Родри овладя по перфектен начин подаване, дошло от Габриел Жезус, и отправи фантастичен далечен изстрел, поразил долния ляв ъгъл за крайното 3:2.