Ливърпул потрепери срещу Бърнли, но Садио Мане успокои "Анфийлд"

1078 0

Отборът на Ливърпул сравнително трудно стигна до победа над Бърнли на своя "Анфийлд" в среща от 30-я кръг на английската Висша лига. Играчите на Юрген Клоп спечелиха с 4:2 и продължават да изостават на една точка от лидера Манчестър Сити.

Изненадващо гостите поведоха още в началото с доста куриозен гол директно от корнер. До края на първата част домакините се върнаха в срещата с попадения на Роберто Фирмино и Садио Мане. През втората част отново бразилският ас на "червените" бе точен, за да покачи на 3:1.

Драмата обаче бе за финалните минути на срещата. Йохан Гудмундсон даде надежда за тима на Шон Дайш в първата минута от продълженията, но в заключителните секунди Садио Мане вкара и второто си попадение, с което сложи точка на спора.

С този успех мърсисайдци събират 73 точки и са плътно зад шампионите, които са със 74. Бърнли продължава битката си за оцеляване и се намира на 17-а позиция с 30 пункта.