Ливърпул нанесе удар по амбициите на Тотнъм

Снимка: Getty Images/Gulliver

1675 0

Ливърпул победи Тотнъм с 2:0 в един от най-интересните сблъсъци в 25-ия кръг във Висшата лига. Двата гола за мърсисайдци отбеляза Садио Мане за две минути през първата част.

Срещата започна много динамично, като и двата тима атакуваха още от първите минути. В 13' Коутиньо можеше да открие резултат, но ударът му бе блокиран в последния момент.

В 16' обаче нищо не спря Мане. Вайналдум плъзна топката към Мане, който напредна в наказателното поле, откъдето със силен шут изведе мърсисайдци напред в резулата. 120 секунди след това Ливърпул нанесе още един удар срещу Тотнъм. Фирмино стреля много добре, но Лорис изби топката. В наказателното поле обаче Мане пое отбитата топка и вкара втория си гол в рамките на 2 минути.

В 22' Мане можеше да запише и хеттрик, ако не бе великолепната намеса на Уго Лорис. Мане посрещна отскочила топка извън наказателното поле и се опита да преодолее вратаря, насочвайки шута си към горния десен ъгъл.

10 минути преди края на полувремето Кристиан Ериксен пропусна да върне едно поадение от свободен удар отблизо. Топката прелетя малко над напречната греда.

През второто полувреме играта на двата тима бе доста нервна и много накъсана. Липсваха положенията пред двете врати от първото полувреме.

Съставите:

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Матип, Лейва, Милнър, Лалана, Хендерсън, Вайналдум, Мане, Фирмино, Коутиньо

Тотнъм: Лорис, Уокър, Дайър, Алдервейрелд, Дейвис, Дембеле, Уаняма, Ериксен, Али, Сон, Кейн

Домакините имат 4 загуби и едно равенство в последните си 5 мача от всички турнири. Тотнъм е в отлична серия с 3 успеха и 2 равенства за същия брой срещи. Ливърпул не е губил в последните си 8 мача срещу "шпорите" - 5 победи и 3 равенства.

Тотнъм е загубил 15 от своите 24 визити на "Анфийлд" на ниво Висша лига, а пък Почетино никога не е побеждавал мърсисайдци като мениджър на лондончани и има 3 ремита и 3 загуби.

Тотнъм е на втора позиция с 50 точки, а мърсисайдци са на 6-а позиция с 4 точки по-малко.