Хеттрикът на Бербатов срещу Ливърпул е номер 1 в историята на Висшата лига

Снимка: Guliver/GettyImages

4790 0

Поредно голямо признание получи Димитър Бербатов в Англия, макар вече да не е част от Висшата лига. Трите му попадения с екипа на Манчестър Юнайтед във вратата на Ливърпул бяха отличени и българинът спечели в анкетата на Daily Mail за най-велик хеттрик в историята.

"Брилянтна техника, късна драма, ожесточен сблъсък, историческо постижение. Главният виновник за всичко това е един футболист", пише изданието.

Вълнуващата среща е през септември като "червените дяволи" печелят с 3:2 с три попадения на Бербо. Нападателят открива резултата в 42-ата минута, а в 59-ата удвоява с феноменална задна ножица. С два гола на Джерард мърсисайдци се връщат в мача, но 6 минути преди края на срещата Бербатов отново над всички носи победата на Юнайтед.