Хари Кейн помогна на Тотнъм да надделее над Уест Хям

Снимка: Gulliver/GettyImages

1102 0

Тотнъм се наложи над Уест Хям с 3:2 на "Лондон Стейдиъм" в двубой от шести кръг на Висшата лига. "Шпорите" дръпнаха с 3:0 до 60-ата минута с два гола на Хари Кейн (34`, 38`).

След час игра звездата на гостите можеше да оформи хеттрика си, но ударът му от пряк свободен удар намери гредата. Играта обаче продължи и секунди след това след неуспешно центриране на Серж Орие, топката се оказа на пътя на Кристиан Ериксен, който с премерен удар направи 3:0 за Тотнъм.

В 65-ата минута Хавиер Ернандес-Чичарито върна един гол, а пет минути по-късно Серж Орие получи втори жълт картон и остави Тотнъм с 10 души на терена. Шейху Куяте намали на 2:3 три минути преди края на редовното време, но "чуковете" не успяха да стигнат поне до точка.

С успеха възпитаниците на Маурисио Почетино се изкачиха до третото място в класирането с 11 точки.