Два червени картона провалиха Челси у дома срещу Бърнли

Кошмарен се оказа стартът на Челси за новия сезон във Висшата лига. Лондончани не започнаха никак добре защитата на титлата, след като допуснаха поражение у дома от Бърнли с 2:3. Лондончани изоставаха с 0:3 на почивката, а през втората част съумяха да върнат две попадения, за които важна роля изигра влезлият като резерва Алваро Мората. Той имаше основен принос за по-добрата игра през второто полувреме.

Челси заявърши мача с девет души, след като капитанът Гари Кейхил бе изгонен за опасно влизане още след 13 минути игра, а към края Сеск Фабрегас също получи червен картон. Две попадения на Сам Воукс и гол на Стивън Уорд донесоха преднината на гостите до почивката. Алваро Мората дебютира във Висшата лига с гол в 69', а в 88' и Давид Луис отбеляза.

Конте: Челси не е сред фаворитите за титлата

Мениджърът на Челси Антонио Конте не смята, че отборът му има големи шансове да защити титлата си във Висшата лига. "Ще бъде правилно да не вклю...

Със сигурност срещата не започна така, както му се искаше на Антонио Конте и тима му. След 14 минути игра капитанът на Челси Гари Кейхил получи директен червен картон. Английският национал изгуби владението на топката, а след това влезе с бутоните напред в краката на Стивън Дефур.

В 24' Лоутън с прехвърлящ пас в наказателното поле намери Воукс, който отбеляза и изведе гостите напред в резултата - 0:1.

Играта на Челси определено не бе на ниво и червеният картон повлия изключително много. Към края на полувремето гостите нанесоха двоен удар. Първо Стивън Уорд не остави шансове на вратаря на лондончани със страхотен уда от воле. В 43-ата минута Воукс бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Дефур и с глава се разписа за 0:3.

Новото попълнение на Челси - Алваро Мората се появи в игра през втората част и успя да дебютира с попадение. В 69' Вилиан центрира в наказателното поле, където Мората засече топката с глава и върне едно попадение.

В 73' испанецът отново вкара топката в мрежата, но страничният съдия вдигна флагчето си за засада. След влизането на бившия играч на Реал, играта за Челси определено се радвижи и пред него имаше няколко добри положения.

В 81' "сините" останаха с 9 души на терена. Фабрегас не прецени добре наместа си и получи втори жълт, и съответно червен картон. Въпреки това отборът на Конте върна още едно попадение, в което също важна роля имаше Мората. Той успя да засече центрира и с глава да го насочи към Давид Луис, който се измъкна и между двама вкара за 2:3.

След гола Бърнли уцелиха и греда след изпълнение на фаул от границата на наказателното поле, но повече попадения не паднаха до края на двубоя.

Преди мача

Въпреки че Еден Азар все още не е готов, а и Педро и Моузес ще липсват, заедно с новото попълнение Темуе Бакайоко, лондончани не би трябвало да имат проблем. Очаква се Алваро Мората да замести повече от достойно нежелания Диего Коста.

По традиция Челси започва силно сезоните, като в ерата на Висшата лига тимът има 16 победи и само 3 поражения в първите си мачове, което носи още повече поводи за оптимизъм сред феновете за предстоящия сблъсък.

Стартови състави:

Челси: Куртоа, Алонсо, Рюдигер, Давид Луис, Кейхил, Аспиликуета, Канте, Фабрегас, Вилиан, Бога, Батшуай

Бърнли: Хийтън, Лоутън, Мий, Тарковски, Уорд, Гудмундсон, Хендрик, Дефур, Корк, Брейди, Воукс