Арсенал се навкарва срещу Лудогорец и едва не падна у дома във Висшата лига

925 0

Само няколко дни след разгрома, който Арсенал нанесе на Лудогорец в Шампионска лига, селекцията на Арсен Венгер стъпи на криво в английската Висша лига.

"Артилеристите" не успяха да спечелят домакинството си на Мидълзбро, стигайки само до нулево равенство срещу новака в английския елит.

Домакините сериозно подцениха съперника си, след като през първата част гостите имаха далеч по-добри положения, а Негредо, Рамирес и Адама Траоре направиха невероятни пропуски. С три ключови намеси пък се отчете Петър Чех до почивката.

През вторите 45 минути Алексис Санчес беше автор на двете най-опасни положения за своя тим, но в 53' уцели греда, а минута по-късно Виктор Валдес се отчете с блестяща намеса.

В 94' "Емиратс" избухна, след като Месут Йозил вкара, но главният рефер отмени попадението заради засада - 0:0.

Арсенал излезе начело с точката, но още тази вечер Ливърпл може да се настани на тази позиция при успех с 2 гола или повече над Уест Бромич Албиън.

В класирането следват Сити и Тотнъм с по 19 точки, а Пул е със 17.