Арсенал разгроми Фулъм за девета поредна победа

1315 0

Арсенал продължава победния си ход във Висшата лига, след като разгроми като гост с 5:1 градския съперник Фулъм. Попаденията за "артилеристите" реализираха Лаказет (29-та и 44-та минута), Рамзи (67-та) и резервата Обамеянг (79-та и 90-та).

Голът за "котиджърс" вкара Шурле в края на първата част. Арсенал бе далеч по-добрият отбор на терена и особено през втората част категорично надигра своя опонент. Това е шести пореден успех за Арсенал във Висшата лига и девети поред във всички турнири.

Футболистите на Унай Емери събраха 18 точки, колкото третия Тотнъм, и временно се намират на четвъртата позиция. Фулъм пък остава само с пет спечелени точки (победа и две равенства) и се намира точно над зоната на изпадащите.