Арсенал громи в последния домакински мач на Арсен Венгер (ВИДЕО)

1544 0

Отборът на Арсенал спечели гръмко с 5:0 срещу Бърнли в мач от 37-я кръг на Висшата лига. Това бе последен домакински мач на тима за сезона, както и последен в кариерата на Арсен Венгер. Френският специалист напуска тима след почти 22-годишен престой начело на тима.

В негова чест двата тима направиха шпалир преди началото на срещата, а по-късно и футболистите му го изпратиха по достоен начин. Възпитаниците му играха един от най-добрите си мачове за сезона и вкараха пет безответни гола.

Пиер-Емерик Обамеянг даде старт на головия дъжд с попадение в 14', а до края на първата част и Александре Лаказет бе точен. След почивката Сеад Коласинац, Алекс Айоби и отново Пиер-Емерик Обамеянг бяха точни за крайния резултат.