Знаете ли колко дълго време Арсенал не бе печелил мач от 0:2?

1161 0

Арсенал обърна Лудогорец от 0:2 до 3:2 и за първи път от 2009 година спечели по такъв драматичен начин двубой от Шампионска лига. Преди седем години Стандард (Лиеж) поведе на "артилеристите" в среща от груповата фаза с две попадения на Мангала и Йованович от дузпа още до петата минута.

Никлас Бенднер намалява резултата в 45-ата минута, Томас Вермален е точен за 2:2 в 77-ата, а Едуардо се разписва за 2:3 в 81-ата.

През последните десет години във всички турнири едва четири пъти е успявал да осъществи такъв впечатляващ обрат. Това се случва през 2012 година срещу Астън Вила със Стилиян Петров за ФА къп, на финала за ФА къп същия сезон срещу Хъл Сити (след продължения) и вече споменатите мачове със Стандард и Лудогорец.

Иначе през 2010 и 2012 година в двубои от Висшата лига Арсенал губи с 0:2 от Болтън и Тотнъм, но в последствие печели съответно с 4:2 и 5:2.