Снимка: Guliver/GettyImages

1248 0

"Дюшекчиите" имаха всички шансове да водят с поне 3 гола на полувремето, но се прояви отново слабостта, която се забелязва от началото на този сезон - многото пропуски в нападение. Все пак в 43' Саул Нигес след карамбол при изпълнение на корнер успя да засече във вратата на ПСВ.

В края на първото полувреме обаче ПСВ получи шанс да изравни, но Гуардадо изпусна дузпа, която можеше да помогна на тима да стигне до обрат. Столичани намалиха темпото през второто полувреме и се затвориха с цел да не допуснат гол. Планът на Симеоне проработи и Атлетико успя да спечели.

В другия двубой от групата Байерн Мюнхен стигна до категоричен успех с 5:0 над новака Ростов.