Тиери Анри назова и унищожи виновник №1 в Арсенал за загубата от Байерн Мюнхен

3878 0

Легендата на Арсенал и настоящ анализатор Тиери Анри разкритикува десния бек на топчиите Такехиро Томиясу за ролята му при победния гол на Байерн Мюнхен в реванша от четвъртфиналите на Шампионска лига.

Каква е вината на Томиясу?

Започналият като ляв бек Томиясу имаше вина за гола. Японецът не се ориентира добре и изпусна автора на гола - Джошуа Кимих, след като Рафаел Герейро центрира към него. Точно това открои и легендарният голмайстор на "топчиите" Тиери Анри.

Още: Микел Артета като Томас Тухел - заговори за шах след Байерн Мюнхен 1:0 Арсенал в Шампионска лига

Анри разкости Томиясу

"Виждаме отново ситуацията. Мартинели покрива зоната, в която трябва да е Томиясу. Крилото на тима извършва ролята на защитника, това е неприемливо. Знам, че прекалявам, но Такехиро е длъжен да реагира", категоричен е бившият френски футболист.

След равенство 2:2 на "Емирейтс" и загуба с 0:1 на "Алианц Арена" приказката на Арсенал в Шампионска лига приключи. Възпитаниците на Микел Артета продължават борбата си във Висшата лига, където спорят за първото място с Ливърпул и Манчестър Сити.

Томас Тухел опричили първите 45 минути на Байерн Мюнхен - Арсенал на игра на шах

Нов удар за Арсенал: Не можа да се класира за още един престижен турнир!

Опитът си каза думата: Байерн Мюнхен отстрани Арсенал, без да блести, и е на полуфинал в Шампионска лига (ВИДЕО)