Съкрушителна вечер за Станимир Стоилов срещи Селтик и Брендън Роджърс

1362 0

Астана на Станимир Стоилов понесе едно от най-тежките си поражения в европейските клубни турнири, след като казахстанският шампион загуби тежко от Селтик с 4:0 на "Селтик Парк", слагайки край на участието си в Шампионска лига.

През първото полувреме селекцията на бившия треньор на Левски се държа изключително добре, докато не настъпи 32'. Тогава Рогич влезе в наказателното поле и пробва удар, който щеше да изелзе в аут. Постников обаче в опита си да избие прати топката в собствената си мрежа.

В края на първото полувреме Скот Синглер вкара гол, оставяйки сам срещу вратаря след грешка на защитата - 2:0.

Отново той беше точен в 60' за 3:0, а 11 минути преди края Форест се разписа след 2-ата асиснтеция на Грифитс в мача. В последната минута на мача той ознаменува силното си представяне с гол, вкарвайки за 5:0.

Астана изигра много слаб мач в защита, като допусна и 5-те точни удара да се превърнат в гол. Казахстанците буквално рухнаха след първия гол, докато Селтик материализира всяко едно от добрите си положения в мача.