Безпомощен Ливърпул рухна на "Анфийлд" и завърза групата в Шампионска лига

3534 0

6-кратният европейски шампион Ливърпул загуби от Аталанта с 0:2 като домакин в четвърти мач от груповата фаза на Шампионска лига. Мърсисайдци, които играха с по-резервен състав, бяха категорично надиграни от италианския тим и заслужено загубиха двубоя на "Анфийлд" след две попадения през втората част на мача.

Аталанта започна по-силно срещата, като показа по-голяма агресия и желание да вкара гол. В 9' Алисон трябваше да отразява опасен удар на Робин Госенс. В 36-ата минута Йосип Иличич падна в наказателното поле с претенции за дузпа, но съдията подмина ситуацията. Малко по-късно Салах нанесе първия удар към вратата на Аталанта в мача, но над гредата.

През втората част играта на Ливърпул не се подобри, докато Аталанта продължи да търси победата. След час игра гостите откриха след центриране на Алехандро Гомес, от което се възползва Йосип Иличич - 0:1! Юрген Клоп отвърна с четворна смяна, която обаче не доведе до особена промяна, и Госенс удвои преднината на своя отбор - 0:2!

В следващите минути Ливърпул така и не намери път към вратата на Аталанта, като нямаше и значително подобрение в играта на мърсисайдци. След тази загуба "червените" остават на върха в групата с 9 пункта, но два мача преди края е с преднина от само две точки пред втория и третия Аякс и Аталанта, които са с по 7 точки.

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

Италианският тим ще се опита да се реабилитира на феновете си за разгромната загуба в първата среща с мърсисайдци. Това обаче ще бъде трудна задача, тъй като гостуват на "Анфийлд", а английският шампион е особено силен на своя терен.

Ливърпу влиза в този мач в приповдигнато настроение. Въпреки че загуби един от лидерите си в лицето на Върджил ван Дайк (тежка контузия), тимът на Юрген Клоп е в серия от 3 поредни победив турнира и не е допуснал нито един гол в своята врата. Във вишата лига "червените" имат 3 победи в последните си 5 мача и нямат поражение в тях.

Ливърпул влиза в този мач в приповдигнато настроение. Въпреки че загуби един от лидерите си в лицето на Върджил ван Дайк (тежка контузия), тимът на Юрген Клоп е в серия от 3 поредни победив турнира и не е допуснал нито един гол в своята врата. Във вишата лига "червените" имат 3 победи в последните си 5 мача и нямат поражение в тях.

Ливърпул: Алисон, Цимикас, Матип, Рис Уилямс, Неко Уилямс, Къртис Джоунс, Вайналдум, Милнър, Мане, Салах, Ориги

Аталанта: Голини, Джимсити, Ромеро, Толой, Госенс, Фройлер, Песина, Де Роон, Хатебур, Иличич, Гомес