ПСЖ - Интер е финалът на Шампионска лига, който чакаме цели 21 години

1231 0
Футболистите на Пари Сен Жермен се класираха за големия финал на Шампионска лига, след като елиминираха Арсенал вчера с общ резултат 3:1 в двата мача от полуфиналната фаза на турнира. Френският гранд, воден от треньора Луис Енрике, спечели първия мач в Северен Лондон на "Емирейтс" с минималното 1:0, след което потвърди у дома на "Парк де Пренс", че заслужено се класира на финала с нов триумф с 2:1, където ще мери сили с Интер.
ПСЖ - Интер: Финал за историята в Шампионска лига
Интересното е, че за първи път от сезон 2003/04 финалът в най-елитната европейска надпревара ще се състои без представител на английската Висша лига, испанската Ла Лига и германската Бундеслига. Отборите от тези първенства, които години наред са считани за фаворити и шампиони в елитния европейски футбол, отпаднаха преди финалната фаза.
Още: Първо разби Арсенал с ПСЖ, а след това направи коментара на годината
За последно във финала нямаше представител от тези три първенства през сезон 2003/04, когато за трофея се бориха Порто и Монако. Този емблематичен мач пък бе спечелен от "драконите" с 3:0, когато начело на португалския гранд бе не кой да е, а самият Жозе Моуриньо, който впоследствие премина в Челси, а останалото е история.
От другата страна, пък стои Интер. Футболистите на Симоне Индзаги изиграха два спиращи дъха мача срещу Барселона, отстранявайки каталунския гранд с общ резултат 7:6 в полуфиналната фаза, гарантирайки си място на финала в Мюнхен на "Алианц Арена" на 31 май.
Още: Шефовете на Арсенал взеха решение за бъдещето на Артета след поредния сезон без трофей
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички
Коментари