Предусещайки загубата, играчите молили Валверде да смени тактиката в Рим

3565 0

С любопитна новина излезе днес канал TV3 в Испания, свързана със загубата на Барселона от Рома в четвъртфиналния мач-реванш в Шампионска лига на "Олимпико". Каналът твърди, че двама от футболистите на каталунския гранд са предчувствали фиаското и отпадането от турнира, затова на полувремето са поискали от треньора си Ернесто Валверде да промени схемата на игра.

Според испанската медия най-упорито промяна на играта са искали защитникът Жерар Пике и халфът Андрес Иниеста.

Футболистите са настоявали Валверде да се откаже от затворената игра. Пике е отишъл при него по време на мача и го е помолил да промени тактиката на по-атакуваща, но специалистът му е отговорил, че само той ще бъде отговорен за резултата.

Иниеста пък е констатирал в тунела преди второто полувреме, че ако барселона продължи да играе по този начин, както през първата част, ще загуби.

Трябва да се отбележи, че на полувремето Рома водеше само с 1:0, а крайният резултат бе 3:0.