Поредно голово шоу в ШЛ, Бенфика изпусна преднина от 3 гола

1012 0

Бенфика и Бешикташ изиграха поредния резултатен мач в петия кръг на Шампионската лига. Срещата завърши при резултат 3:3, а португалците изпуснха преднина от 3 гола.

Бенфика е на първото място в групата си с 8 точки. Турският гранд е втори със 7, с какъвто актив е и Наполи.

Резултатът бе открит в 10-ата минута. Голмайстор стана Гуедес след асистенция на Салвио. В 25-ата минута Семедо удвои преднината за Бенфика.

Малко след половин час игра преднината на португалците стана класическа. Фейса засече топката след центриране от пряк свободен.

В 58-ата минута Ченк Тосун намали след хубав удар. Седем минути преди края домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Куарешма, чийто удар се отби първо в гредата. Минута преди края на редовното време Висент Абубакар направи 3:3.