ПАОК сътвори сензация: Изхвърли Бенфика от Шампионска лига

1082 0

ПАОК поднесе една от най-големите изненади в предварителните кръгове за влизане в групите на Шампионска лига, след като елиминира в трети квалификационен кръг Бенфика след успех с 2:1. Гърците ще се изправят срещу руския Краснодар в плейоф в два мача, а победителят ще си гарантира участие в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Двубоят на "Тумба Стейдиъм“ предложи равностойна игра, като гръцкият тим бе този, който се оказа по-ефективен в завършващата фаза. Димитриос Янулис откри в 63-ата минута, а четвърт час преди края на редовното време Андрия Живкович удвои аванса на състава от Тесалоники. В края португалският гранд върна едно попадение чрез Рафа Силва, но то бе недостатъчно за нещо повече от почетна загуба.

За последния предварителен кръг се класираха още Динамо Киев и Гент след победи съответно над АЗ Алкмаар и Рапид Виена, като именно украинци и белгийци ще са едни срещу други в решителния плейоф преди групите в Шампионска лига.