Наполи се забавлява срещу Генк, но се задоволи с второто място в Шампионска лига

1561 0

Италианският гранд Наполи постигна категорична победа с 4:0 срещу Генк в последния шести мач от груповата фаза на Шампионска лига. "Малките магаренца" се класираха за 1/8-финалите на турнира, но трябваше да се задоволят с второто място в група Е, отстъпвайки на европейския шампион Ливърпул.

В герой за неапотиланци се превърна Аркадиуш Милик, който отбеляза хеттрик още през първата част. Нападателят на домакините откри резултата след три минути игра, в 26-ата минута удвои, а седем минути преди края на частта вкара и трети гол от дузпа.

През втората част Наполи намали оборотите, но въпреки това стигна и до четвърто попадение. В 74-ата минута Дрис Мертенс се разписа отново от дузпа, с което оформи и крайното 4:0.

Така Наполи завърши груповата фаза с актив от 12 точки - с една по-малко от лидера Ливърпул. Генк от своя страна завършва на дъното на таблицата със само една точка.