Милан се разправи с Динамо Загреб и записа първа победа в Шампионска лига от 8 години насам

1538 0

Милан успя да грабне първия си успех в Шампионска лига от осем години насам. "Росонерите" надвиха Динамо Загреб у дома на "Сан Сиро" с 3:1 в мач от група "Е" на Шампионска лига.

Първото полувреме на "Сан Сиро" определено не бе много интересно. В крайна сметка обаче гол падна в самия му край. В 43-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините. Оливие Жиру застана зад топката и не сгреши, откривайки резултата.

Втората част бе далеч по-интересна. Само 2 минути бяха нужни на Милан, за да затвърди преднината си. Рафаел Леао направи страхотно центриране, а негов адресат бе Алексис Салемакерс, който вкара с глава. В 56' Мислав Оршич върна едно попадение за 2:1 след прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата на Менян.

Точка на спора обаче сложи Томазо Побега, който с хубав удар от воле успя да намери мрежата на Ливакович и да оформи крайното 3:1 за "росонерите"

През уикенда Милан гостува на Наполи, а Динамо Загреб ще играе с Локомотива.