Манчестър Юнайед отново загуби, първа победа за Башакшехир в Шампионска лига

4362 0

Башакшехир шокира Манчестър Юнайтед и му нанесе първа загуба в груповата фаза на Шампионска лига през този сезон. Турският отбор спечели с 2:1, след като игра смело, реализира възможностите си и същевременно се бранеше добре.

"Червените дяволи" записват втори пореден много разочароващ резултат, след като предни дни загубиха в дербито срещу Арсенал. В днешния двубой английският тим така и не създаде чисти положения, с които да си заслужи победата, като до първото си попадение в 43-ата минута дори нямаше точен удар.

Така Юнайтед пропусна възможността да направи огромна крачка към осминафиналите, защото тимът щеше да събере 9 точки след първите 3 двубоя. Башакшехир пък взима първи точки, с които се и връща в играта поне за 3-ото място, което би класирало тима за Лига Европа. Следва прекъсване за двубоите на националните отбори, а след 3 седмици двата отбора отново излизат един срещу друг, този път в Англия.

СЪСТАВИ

Башакшехир: Гюнок, Шкъртел, Рафаел, Епуряно, Болинголи-Мбомбо, Алексич, Кахведжи, Йозкан, Туруч, Виска, Ба

Манчестър Юнайтед: Хендерсън, Уан-Бисака, Туанзебе, Магуайър, Шоу, Матич, Ван де Беек, Мата, Фернандеш, Марсиал, Рашфорд

Още в първите минути от втората част "червените дяволи" имаха удобен шанс да изравнят резултата, след като Бруно Фернандеш надхитри Рафаел и си спечели пряк свободен удар от добра позиция. Португалецът се нае с изпълнението, но Гюнок отрази изстрела му.

Солскяер изобщо не забави своите смени, с които изпълни състави си с атакуващи футболисти. Още в 61-ата минута на терена заедно бяха Рашфорд, Марсиал, Кавани, Фернандеш и Погба. Въпреки това, чистите продължения до 70-ата минута продължиха да липсват.

Манчестър Юнайтед продължаваше да контролира топката повече, като турците изцяло оставиха инициативата на своя съперник и дори контраатаките им бяха сведени до минимум. Въпреки това, "червените дяволи" не правеха нищо смислено в нападение срещу добре бранещите се турци.

Чак във втората минута от добавеното време в края а двубоя Юнайтед създаде страхотна възможност, но бранител на Башакшехир изчисти буквално от голлинията след разбъркване в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар.

13' - 1:0! Юнайтед държеше топката почти през цялото време в началните минути и опитваше да атакува постоянно, но при една ситуация тотално забрави да остави хора отзад в отбрана. Домакините отправиха бързо далечно подаване към Демба Ба, който овладя, напредна и реализира сам срещу вратаря, като Неманя Матич се оказа твърде бавен, за да го настигне.

Футболистите на Оле Гунар Солскяер продължиха да са по-активни, но това не водеше до нищо по-опасно, като дори до 30-ата минута все още нямаха точен удар към вратата на Гюнок. Башакшехир продължаваше да разчита на контраатаки и дълги подавания към Ба. При едно от тях Туанзебе го задържа и събори като последен играч в отбраната, но главният съдия се смили и му показа само жълт картон, тъй като топката не бе толкова лесна и не бе във владение на нападателя.

След 30-ата минута Башакшехир създаде две удобни възможности за атаки, като при едната се стигна до нарушение на Матич на границата на наказателното поле, но леко встрани. След изпълнението на капитана Виска обаче не се стигна до нищо опасно. При второто положение турците организираха мълниеносна контраатака и бяха с числено превъзходство пред противниковото наказателно поле, но не успяха да я разгърнат по най-добрия начин в заключителната фаза.

40' - 2:0! Башакшехир нанесе втори решаващ удар. Поредна мълниеносна атака, подаване в наказателното поле на "червените дяволи" към Ба, който страхотно пропусна топката, а тя се озова във влизащия на скорост Виска, който с мощен удар разстреля Дийн Хендерсън.

43' - 2:1! Юнайтед бързо успява да върне едно попадение чрез първия си точен изстрел. Шоу центрира отляво към Марсиал, който първо се измъкна, а след това скочи добре и се сви, за да насочи топката с глава по перфектен начин.

"Червените дяволи" се представят на страхотно ниво до момента през сезона в Шампионска лига, като първо победиха с 2:1 фаворита в групата - финалистът от миналия сезон ПСЖ, а след това разгромиха с 5:0 коравия немски РБ Лайпциг.

Сега момчетата на Оле Гунар Солскяер ще опитат да продължат с това си представяне срещу Башакшехир. Турският тим допусна две поражения с по 0:2 в досегашните си двубои, но в последния мач с ПСЖ демонстрира никак не лоша играч и имаше добри възможности да изненада своя именит съперник.

Юнайтед ще иска да се реваншира пред своите фенове за разочароващото поражение срещу Арсенал през уикенда, което допълнително усложни  ситуацията на тима във Висшата лига. Освен това, при успех днес, "червените дяволи" ще направят сериозна крачка към продължаване към осминафиналите в Шампионска лига.