Манчестър Сити разби шампиона на Холандия

Снимка: Getty Images/Gulliver

1027 0

Манчестър Сити започна участието си в група F на Шампионска лига с убедителна победа като гост на холандския шампион Фейенорд с 4:0. "Гражданите" решиха всичко до почивката, когато водеха с три гола, отбелязани от Джон Стоунс (2'), Серхио Агуеро (10') и Габриел Жезус (25').  Стоунс (63') оформи крайния резултат след почивката.

Още във втората минута бранителят Джон Стоунс се разписа след асистенция на Давид Силва. В 10' аржентинският голмайстор Серхио Агуеро удвои аванса на „гражданите” след пас на Кайл Уокър, в в 25-ата минута бразилецът Габриел Жесус направи преднината на гостите класическа.

През втората част футболистите на Хосеп Гуардиола значително намалиха оборотите, но все пак стигнаха до още едно попадение В 63' Джон Стоунс отново бе точен, но този път след подаване на Кевин де Бройне.