Ливърпул с рекордна за турнира печалба от Шампионска лига

Снимка: Guliver/GettyImages

8388 0

Успехът на Ливърпул във финала на Шампионска лига над Тотнъм донесе рекордна сума на мърсисайдци. Спечелените пари са рекордни за участник в турнира досега, пишат медии в Англия. Става дума за 110 милиона евро.

За участие в груповата фаза на надпреварата на УЕФА английският гранд спечели 32,5 милиона евро, за плейофите - 37,5, а за победата във финала - още 4 милиона. Освен това европейската футболна централа изплати на "червените" исторически бонус от 23 милиона. Още 3,5 млн. Ливърпул получи за бъдещото си участие в мача за Суперкупата на Европа.

12,6 милиона евро английският гранд спечели от маркетинг. До този момент рекордьорът по печалби от участие в Турнира на богатите беше италианският Ювентус. През 2017 година "бианконерите" спечелиха 109 милиона евро. Според "The Mirror" пък Тотнъм е получил с около 1 милион евро по-малко. Междувременно Ливърпул влезе в топ 3 на Европа по брой спечелени отличия в най-престижния клубен турнир. Подробности вижте в този материал.