Класика в Шампионска лига: Единственият мач, заради който сър Алекс е поискал да се върне към треньорството


Класика в Шампионска лига: Единственият мач, заради който сър Алекс е поискал да се върне към треньорството
Снимка: Getty Images

2620 0

На фона на идните мачове в Шампионска лига на Острова припомниха момент от сър Алекс Фъргюсън, в който той посочи един мач, който го е накарал да му липсва мениджърската професия.

Гледайки финала на Шампионска лига през 2014 година, когато Реал Мадрид на Кристиано Роналдо победи Атлетико Мадрид след продължения във вълнуващ двубой, емоциите завладяват и сър Алекс.

Единственият мач, заради който сър Алекс е поискал отново да бъде мениджър

Няколко години по-късно го призна пред официалния сайт на Манчестър Юнайтед. "Взех решението да се пенсионирам, защото сестрата на Кати (покойната му съпруга) почина и тя беше сама, нямаше съмнение в това.

Още: Зловещо: Откриха човешки останки до базата на Манчестър Юнайтед (СНИМКА)

Заведох Кати на финала през 2014 година, когато Реал Мадрид игра с Атлетико Мадрид в Лисабон. И тогава за първи път си казах: "Това ми липсва". Слязох да видя Роналдо след мача, Карло Анчелоти беше мениджър. Той е фантастично момче и ме видя да чакам в коридора. Каза: "Кристиано отива в медицинската стая, за да се лекува, влез. Всички играчи на Реал Мадрид се приближиха и ми стиснаха ръката. Беше наистина хубав момент, знаете ли. Това вероятно е единственият път, когато си казах: "Липсва ми това", такъв голям мач".

Само в един случай сър Алекс е поискал да се завърне във футбола

Фъргюсън се оттегли от ръководството през 2013 г., като спечели 13-ата си титла във Висшата лига с Манчестър Юнайтед през последния си сезон начело. Юнайтед все още не е вдигнал трофея в Англия след неговото напускане, като Ерик тен Хаг е последният мениджър, на когото е поверено възстановяването на имиджа на клуба, но и той не се справя никак успешно. 

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Дейвид Мойс, Луис ван Гаал, Жозе Моуриньо, Оле Гунар Солскяер и Ралф Рангник поеха управлението през следващите години с различни нива на успех в клуба, но със сигурност недостатъчни. А Солскяер разкри за неосъществено желание на сър Алекс Фъргюсън и "отвори" съблекалнята на Манчестър Юнайтед.

Още:  Сър Алекс Фъргюсън кара шефовете на Манчестър Юнайтед да привлекат ключова фигура

Пеп Гуардиола се подигра с Клоп и Ливърпул: Дори намеси сър Алекс Фъргюсън

Сър Алекс се присмя на Тотнъм, никога няма да спечели Висшата лига (ВИДЕО)

Заради купонясвали играчи: 12 точки пред Сити, а сър Алекс плаши да гони наред

Рой Кийн се върна към удара с обувка на сър Алекс по Бекъм и заяви: Харесвах такива неща

Бербатов: Санчо не би си позволил със сър Алекс това, което стори с Тен Хаг

Сър Алекс гонил легенди на Юнайтед на бензиностанция, на голф игрище и в кабинета си

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички