Как Зидан мотивира Реал Мадрид на почивката във финала на Шампионска лига

Снимка: Gulliver/GettyImages

1377 0

Въпреки че спечели финала в Шампионска лига с изразителното 4:1, победата за Реал Мадрид над Ювентус не дойде никак лесно. Това обяснява и треньорът на "белия балет" Зинедин Зидан на своите играчи по време на почивката между двете полувремена, когато резултатът бе 1:1.

Сега, повече от половин година след финала в Кардиф, бе разкрито какво казва френският специалист на своите играчи. Той води реч в продължение на повече от две минути, като главното, което иска от своя тим е да играе здраво в защита, но не прекалено.

"Знаем, че мачът е труден, но за тях също е тежък. Най-важното е да играем защита с агресия. Но не до такава степен, че да си изкарваме ненужни картони."

Освен това Зидан обръща внимание и на това, че Юве играе в схема 4-4-2 и разкрива на отбора си как да отговори на това предизвикателство.