Челси бе неудържим на старта на Шампионска лига

Снимка: Guliver/GettyImages

926 0

Челси се завърна по страхотен начин в Шампионска лига. Въпреки че големите звезди Алваро Мората и Еден Азар бяха на пейката, английският шампион съсипа Карабаг с 6:0 на старта на изданието през този сезон.

В самото начало на срещата Педро даде аванс на своите, след като Вилиан му подаде от корнер на дъгата на наказателното поле, а испанецът разстреля вратаря на гостите.

Точно когато изтичаше първият половин час италианското попълнение Давиде Дзапакоста вкара превъзходен гол от далечно разстояние за 2:0.

Това беше всичко през първото полувреме, но канонадата на Челси даде още по-сериозен резултат след почивката. В 71' след куп пропуски "сините" най-накрая вкараха чрез Бакайоко, който от близко разстояние не пропусна.

До края на мача Миши Батшуай се разписа на два пъти, а автогол на Медведев доведе нещата до 6:0. Голът беше писан в графата на защитника, след като отклони удар на белгийския стрелец - 6:0 за лондончани.

В другата среща от групата Рома и Атлетико не се победиха на "Олимпико" - 0:0.